MUME
MUME Mehmet Uluğ ruhunu gelecek nesillere aktaracak.

Pozitif’in kurucu ortaklarından Mehmet Uluğ’un adını yaşatacak Mehmet Uluğ Müzik Evi (MUME), Düşler Akademisi Kaş’ta açıldı.

Türkiye’de müzik ve eğlence sektöründe öncü işlere imza atan ve 2 yıl önce hayatını kaybeden Mehmet Uluğ’un adı yine müzikle yaşatılıyor. Düşler Akademisi Kaş bünyesinde açılan Mehmet Uluğ Müzik Evi, müziğin doğayla buluştuğu noktada, kapılarını açtı.

24. Akbank Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilen Mehmet Uluğ Anma Gecesi’nden elde edilen gelirle ilk adımları atılan Mehmet Uluğ Müzik Evi, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılımını hedefleyen Düşler Akademisi Kaş bünyesinde müzikle iç içe olmak isteyen herkes için kuruldu. Kamp alanının içindeki Mehmet Uluğ Müzik Evi’nde bulunan kayıt stüdyosunda, Düşler Akademisi’nin konuk ettiği gençlerin yanı sıra isteyen her sanatçı, belirli bir ücret ödeyerek stüdyoda kayıt yapabiliyor. Bu sayede Düşler Akademisi’ne de destek olunuyor.

Misyon

  • Birçok profesyonel ve amatör müzisyeni bir araya getirmek.
  • Birçok sivil toplum kuruluşu ile birlikte müzik ekseninde beraber çalışmak.
  • Pek çok farklı müzik türünde yetkin bir canlı kayıt stüdyosu hizmeti verebilmek.
Vizyon

Mehmet Uluğ Müzik Evi, müzikle iç içe olmak isteyen herkesi özellikle de gençleri doğayla ilişki kurabilecekleri bir ortamda bir araya getirmek amacıyla kuruldu. 2016 yılında MUME Müzik Koordinatörlüğünü Çağlayan Yıldız üstleniyor.